Home Diğer WordPress Kullanmanız için 8 Neden?

WordPress Kullanmanız için 8 Neden?

6 min read
0
0
592
Wordpress Kullanmanız için 8 Neden?

WordPress, Dünyanın hemen her yerinde sıfır sermaye ile para kazanan bloggerların yaygın şekilde kullandığı içerik yönetim sistemidir.

WordPress Nedir?

WordPress açık kaynak kodlu, ücretsiz, geliştirilmeye devam edilen ve dünyadaki web sitelerinin yaklaşık %30’unun kullandığı gerçekten harika bir içerik yönetim sistemidir. WordPress ile her türlü blog veya internet sitesi yapabilirsiniz hemde hiç kod bilgisine ihtiyaç duymadan!

Sizde hemen wordpress kurarak blogunuzu açıp, bloglamaya başlayabilir ve belirli bir süreden sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz. Neden olmasın?!

Yeri gelmişken belirtmekte fayda görüyorum, wordpress’i sadece blog için değil, her türlü siteniz için kullanabilirsiniz. Haber sitelerinde, e-ticaret sitelerinde, küçük yada büyük ölçekli işletme sitelerinde vs. Esnekliği ve kullanım kolaylığı sayesesinde size hiç yük olmaz! Facebook, NY Times, Google, Linkedin, Cnn wordpress alt yapısını kullanan büyük markalardan.

WordPress Kullanmanız için 8 Harika Neden?

1- WordPress esnek ve çok pratik aynı zamanda kullanımı gerçekten çok kolay ayrıca istediğiniz dilde kullanabiliyorsunuz, isterseniz %100 ingilizce ya da isterseniz %100 Türkçe. Bu sistemi milyonlarca insan kullanıyor ve her geçen gün bu sayı artıyor.

2- İlgi alanları veya hobileri üzerine blog açanlar ve bu işten para kazananların büyük çoğunluğun wordpress altyapısını kullanıyor. Bu durum birbirlerine destek olmalarını daha da kolaylaştırıyor. Bloglarının nasıl daha iyi yapabilecekleri hakkında fikir alışverişleri yapıyorlar.

3- Sistem açık kaynak kodlu olduğu için istediğiniz tüm kodlarını görebiliyor, bilginiz varsa geliştirilmesine katkıda bulunabiliyorsunuz. WordPress, bu işe ilgi duyan dünyanın her yerinden katılım sağlayan bir grup insan tarafından sürekli güncelleniyor.

4- Piyasada sayısı bir hayli fazla olan eklenti ve temalarla istediğiniz şekil ve özelliği ekleyebiliyorsunuz. İster ücretli isterseniz ücretsiz eklenti ve temalarla harika işler çıkarabilirsiniz.

5- Günümüz internet kullanıcılarının çoğu artık mobilden bağlanıyor internete, mobil uyumlu sistemler arasında responsive uyumlu siteler arasında wordpress 1 numara.

6- Artık seo (arama motoru optimizasyonu) işleri çok daha önemli hale geldi, wordpress sayesinde profesyonel seo uzmanına ihtiyaç duymadan birkaç küçük dokunuşla ortalama seo işini kendiniz halledebilirsiniz. Mesela seo eklentileri yardımıyla hem sitenizi / blogunuzu hızlandırabilir hem de arama motorlarında daha üst sıralarda çıkabilirsiniz.

7- WordPress güvenlidir. Diğer içerik yönetim sistemlerine göre güvenlik kontrolleri daha kolay yapılabiliyor, edindiğiniz eklentiler yardımıyla sizin müdahelenize gerek duymadan tehlikeyi savuşturabiliyor. Ayrıca sık yapılan güncellemelerle yeni çıkan güvenlik tehditlerine karşı önlemleri wordpress kendisi de alıyor.8- WordPress’te sadece yazı yazmanız gerekmez aynı zamanda görseller ve videolarla blogunuzu daha da zenginleştirebilirsiniz. Dilerseniz embed özelliğiyle youtube gibi video sitelerinden video çekebilir, sitenizde yayınlayabilirsiniz.

  • İpucu: Ne Tür Blog Açmalıyım?

    Yeni bir blog açarken nelere dikkat ediyorsunuz? Projenizi hangi kriteleri baz alarak plan…
Load More Related Articles
Load More By Mehmet Akif Bağcı
Load More In Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Dünyanın En iyi 15 Markasının yıllara Göre Değişimleri (2000-2018)

Dünyanın bilinen en iyi 15 markasının yıllara göre marka değerlerinin değişimleri. Araları…