Home Yaşam Yazılarım Hoş Geldin 2018

Hoş Geldin 2018

6 min read
0
0
662

Merhaba Sayın Okur,

Hoş geldin, hem 2018’e hem bloguma..

Yılbaşı, biten yılın muhasebesinin yapılarak gelecek yıla daha sağlam adımlar atmak için yeni bakış açısı geliştirme zamanıdır ya da biz her yeni yıla bu anlamı yüklüyoruz.

Yeni yıllara yüklenen bu anlam aslında saçma ama heyecanına herkes gibi bizde kapılıp gidiyoruz, böyle bir akım yaratılmış zamanında. Yeni yıl yeni başlangıçlar, yeni hedefler..

İşimize de gelmiyor değil, insan yeni başlangıçlar için bahane arar kendine, al sana bahane.

2018 yılını yeni umutlarla karşıladım, merhaba mutluluk dedim, merhaba sağlık, sevgi, huzur, para ve barış..Hepimiz için iyi dileklerde bulundum sayın okur. Sadece güzel ülkem için değil aç kalan, zulüm gören tüm insanlar için.


Yeni bir yılı karşılarken herkesin belli planları, yapmak istedikleri şeylerin listeleri ya da iş programları olur. Seninde vardır sayın okur, saklama gel. Bir senden bir benden birlikte deyiverelim.

Geçen sene aldığın bir karar için bu sene faydasını görüp kendine teşekkür ettin mi? Cevabın hayır ise bu sene öyle bir karar al.

Hayatta baş etmeye çalıştığımız yığınla kriter var. Okulda & işte başarılı olmak, sağlığı koruyabilmek, akraba & komşu ilişkileri, para durumu, aşk & sevgi konuları vs. vs. tek kriter kendin ol, kendini mutlu et. Mutluluk bulaşıcı biliyorsun. Yalnız işin içine kibir ve bencillik katma.

Kurduğun hayallerinin gerçekleşmesini bekleme, onlar için savaş.

Kendini ifade et, çekinme. Konuşurken göz teması kur.

Her zaman hedeflerin olsun, bunları kısa ve uzun vadeli olarak sınıflandır. Hedeflerine bağlı kal, küçük küçük çalış ve devamlılığı aksatma. Bu konuda dalga tekniğini kullanabilirsin. Şöyle ki: Dalga hep kıyıya vurur, bazen şiddetli bazen çok yavaş bazende hiç dalga yokmuş gibidir ama o su hep kıyıya vurur.

Sağlığına dikkat et, yürüyüşler yap, aileni ihmal etme, doğal ürünler ye & iç, uykuna özen göster, müzik dinle, sinemaya git, arkadaşlarınla iyi geçin, ihtiyaç sahiplerini gözet.

Hayatında kalıplaşmış bazı rutinlerini değiştir. Mesela okumuyorsan her gün 20 dakika kitap oku, haftada bir gün yemeği sen yap (hali hazırda yapan sen değilsen tabi), bir yabancı dil öğren, bir müzik aleti çalmaya başla. Dişlerini fırçala, yatarken pijamanı giy, araziye giderken ayakkabını değiştir vs. 🙂

Sözün özü hayatına değer kat, kendini mutlu et, sıradanlıktan çık. Yazdıklarım ilgisini çeken herkes için sayın okur, öncelikle kendim.

Yeni yazılarda görüşmek üzere..

Akif

Load More Related Articles
Load More By Mehmet Akif Bağcı
Load More In Yazılarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Dünyanın En iyi 15 Markasının yıllara Göre Değişimleri (2000-2018)

Dünyanın bilinen en iyi 15 markasının yıllara göre marka değerlerinin değişimleri. Araları…