Home Bilim & Teknoloji 3D Hologram Projeksiyon Ünitesi – Hypervsn

3D Hologram Projeksiyon Ünitesi – Hypervsn

5 min read
0
0
1,272

Hypervsn, Kino-mo isimli bir girişim tarafından üretiliyor. Benzersiz 3D video içeriğinizi holografik efektle oluşturmak, yönetmek ve görüntülemek için son teknoloji kullanılarak meydana getirilmiş görsel bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı  yönetim platformunu projeksiyon ünitesi ile bir araya getirmişler. Projeksiyon ya da Video Mapping denen teknoloji ile çalışıyor.

Aslında bakarsanız bunun ilk örneklerini bisiklet jantlarına veya otomobil jantlarına takılan modellerden biliyoruz. Sanırım bu biraz daha gelişmiş versiyonu. Çok gerçekçi görünüyor.

Üreticisine göre, Hypervsn ™ kullanıcıların iş ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilmiş. Bulut tabanlı bir yönetim platformu tarafından desteklenen hafif bir projeksiyon ünitesi ile eğlence mekanlarında, konserlerde veya etkinliklerde gayet kullanışlı. Birden fazla yerde bir şekilde ağ oluşturularak her nerede kullanıyorsanız gayet güzel sonuçlar alabilirsiniz.
Örneğin dans kulüplerinde gerçek mankenler yerine hologram! Hoşumuza gider mi? tartışılır. Hal böyle olursa çok insan işsiz kalır gibi.

Kullanım Alanları

Marketler, Alışveriş merkezleri, Kumarhaneler, Oteller, Fuarlar, Etkinlikler, Sinemalar, Eczaneler, Bankalar, Restoranlar, Spor klüpleri, Havaalanları, Barlar ve gece kulüpleri, Seyahat acenteleri konserler, Emlak acenteleri, Sigorta şirketleri, Yolcu gemileri, Hastaneler vs. Görünen o ki kullanım alanı bayağı geniş.

Not: Çin ve Hon Kong alışveriş sitelerinde dikkat çeken ürünler arasında yerini almış. Çinli üreticilerden birisi neredeyse her dilde site yapmış kendine.

3D Hologram Projeksiyon veya 3D Hologram Projektör. Aramalarda aynı kapıya çıkıyor.

Kino-mo Hakkında

Kino-mo, yüksek teknolojili görsel çözümler geliştiren ödüllü bir İngiliz şirketi. Dünyaca tanınan yatırımcılar Mark Cuban ve Sir Richard Branson tarafından desteklenen Kino-mo, etkileyici teknolojiler geliştiren ve kendisi de gelişmekte olan bir şirket ya da başarılı bir girişim.

Kino-mo’nun Hypervsn ™ girişimi, Yılın En İyi 3 İngiliz İnovasyonu da dahil olmak üzere bir dizi ödüle layık görülmüş ve Mashable ve USA Today tarafından Dünyanın En Etkileyici 10 Teknolojisi arasında gösterilmiş.

Kino-mo’nun Türkiye ayağında ise Fara Medya isimli bir şirket var.

Daha fazla bilgi için : Kino-mo / Fara Medya

 

Load More Related Articles
Load More By Mehmet Akif Bağcı
  • Domain Nedir? Ne İşe Yarar?

    Domain Nedir? Ne İşe Yarar?

    Gelişen teknolojiyle hayatımıza giren unsurlardan bir tanesi de web siteleridir. Günümüzde…
  • Robotların Çağına Genel Bakış

    Robotların Çağına Genel Bakış

    Robot kelimesi ilk defa 1921 yılında o zamanlar Çekoslovakya diye anılan ülkenin başkenti …
Load More In Bilim & Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Dünyanın En iyi 15 Markasının yıllara Göre Değişimleri (2000-2018)

Dünyanın bilinen en iyi 15 markasının yıllara göre marka değerlerinin değişimleri. Araları…